Invisalign w Koszalinie
Umów wizytę:
602 78 23 78
gabinet@stomatologia-kaluzynscy.pl
 

Zakres leczenia stomatologicznego

STOMATOLOGIA OGÓLNA - ENDODONCJA MIKROSKOPOWA - PROTETYKA - CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA - IMPLANTY - ORTODONCJA - PERIODONTOLOGIA - LECZENIE ZABURZEŃ STAWÓW SKRONIOWO-ŻUCHWOWYCH

Leczenie stomatologiczne

Zajmujemy się leczeniem zębów, przyzębia i jamy ustnej. Przed każdym zabiegiem wykonujemy przegląd jamy ustnej i ustalamy z pacjentem dalszy plan postępowania. Tak jak w przypadku każdej innej specjalności, w leczeniu zachowawczym zębów korzystamy z najlepszych materiałów renomowanych firm, zarówno w leczeniu ubytków próchnicowych, jak i w leczeniu kanałowym. W naszej pracy wykorzystujemy mikroskopy stomatologiczne, nowoczesne mikromotory endodontyczne oraz system do wypełniania kanałów. W trudnych sytuacjach, poza wykonaniem standardowego prześwietlenia zębów, wykorzystujemy trójwymiarowe badanie tomograficzne, które pozwala na bardzo dużą precyzję oceny problemu.

Stomatolog Koszalin

Rekonstrukcja zgryzu

Standardem w dzisiejszej stomatologii staje się to, co stosujemy w naszej praktyce od samego początku - planowanie leczenia w ujęciu całościowym, z uwzględnieniem pracy stawów skroniowo-żuchwowych i harmonii zgryzu. Oznacza to, że każdy pacjent, który zgłasza się do nas na leczenie, zostaje poinformowany o tym, czy jego jama ustna pracuje w sposób prawidłowy i czy może w przyszłości spodziewać się kłopotów w postaci nadmiernego starcia zębów, przedwczesnej ich utraty czy dolegliwości bólowych głowy i twarzy. Zapobieganie tego typu zaburzeniom bardzo często wymaga wykorzystania różnych specjalności - ortodoncji, protetyki, stomatologii zachowawczej i chirurgii. U pacjentów, którzy tego wymagają, prowadzimy leczenie zespołowe z uwzględnieniem każdego elementu potrzebnego do uzyskania prawidłowej pracy zębów, stawów i całej jamy ustnej.

Rekonstrukcja zgryzu Koszalin

Implanty i chirurgia

Najbardziej optymalnym sposobem uzupełnienia brakującego zęba lub zębów jest zastosowanie implantów tytanowych. Na implancie można następnie osadzić porcelanową lub kompozytową koronę, która wygląda identycznie jak naturalny ząb. Możliwości rekonstrukcji utraconych zębów z wykorzystaniem implantów jest bardzo dużo, nawet jeżeli od utraty minęło dużo czasu. Jeżeli wymaga tego sytuacja, przeprowadzamy u pacjentów rekonstrukcję wszystkich tkanek i struktur, które potrzebne są do trwałej i estetycznej odbudowy uzębienia. Planowanie leczenia implantami protetycznymi opieramy na badaniu pacjenta, zdjęciach RTG i trójwymiarowej tomografii komputerowej.

Chirurgia stomatologiczna Koszalin

Ortodoncja

Punktem wyjścia do osiągnięcia najlepszych wyników terapii ortodontycznej jest jej staranne zaplanowanie. Dlatego nasze leczenie poprzedzone jest wykonaniem szczegółowej diagnostyki ortodontycznej, na podstawie której układany jest następnie indywidualny plan leczenia. Na pierwszej wizycie oprócz wywiadu przeprowadzane jest badanie kliniczne, wykonywane są fotografie twarzy, zdjęcia wewnątrzustne, zdjęcie pantomograficzne, zdjęcie boczne czaszki oraz skan wewnątrzustny. Jesteśmy pierwszą praktyką ortodontyczną w Koszalinie, która zamiast tradycyjnych wycisków do wykonania modeli diagnostycznych czy aparatów ortodontycznych wykorzystuje najnowocześniejszy skaner wewnątrzustny iTero Element 2. Dzięki temu uzyskujemy nie tylko cyfrowe modele o nieporównywalnej dokładności w stosunku do modeli gipsowych, ale przede wszystkim poprawiamy komfort pacjenta. W planowaniu trudniejszych przypadków klinicznych, takich jak zęby zatrzymane czy zęby nadliczbowe, wykorzystujemy również tomografię komputerową, którą można wykonać na miejscu podczas wizyty.

więcej
Invisalign
Image description

Finansowanie leczenia

Spełniając Państwa oczekiwania rozpoczęliśmy współpracę z liderem sprzedaży ratalnej w Polsce z bankiem Santander Consumer Bank S.A tym samym wszystkie Nasze usługi mogą Państwo rozłożyć na dogodne raty.

Zadbaj o zdrowie swojego uśmiechu już dziś

Logo

SPECJALISTYCZNA PRAKTYKA STOMATOLOGICZNA Aneta i Krzysztof Kałużyńscy

Marzysz o pięknym i zdrowym uśmiechu? Zapraszamy do gabinetu stomatologicznego w Koszalinie. Nowoczesny sprzęt, wykwalifikowana kadra oraz bezpieczeństwo.

kontakt

ul. Zientarskiego 5/58
75-852 Koszalin
Telefon: 602 78 23 78
Email: gabinet@stomatologia-kaluzynscy.pl